Naujausi Maršrutai

Muziejai, Baubliai

Lankomiausi Šilalės rajono objektai: Bijotų ir Upynos apylinkės

Maršrutas apima labiausiai lankytojų lankomus Šilalės rajono objektus: Poškos Baublius, Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią, Stasio Girėno gimtinę, tuo pačiu aplankant ir mažiau žinomas  rajono lankytinas vietas. Jis apima tris muziejus, tris sakralinius objektus, du gamtos objektus ir atminimo vietą. Šis maršrutas unikalus tuo, kad jį galima pradėti keliaujant tiek Klaipėdos kryptimi, tiek Kauno, nes  prasideda ir baigiasi auromagistralėje A1.

Maršrute yra 10 objektai (-ų)
Šilgalių kaimo riboženklis

Šilgaliai ir apylinkės: tolstančios praeities aidas

Pirmosios istorinės žinios apie Šilgalius siekia XVII a. pradžią, kai Prūsijos valdžia stengėsi apgyvendinti tuščias žemes. Gyvenvietės pavadinimas atspindi jos geografinę padėtį: ji yra ten, kur baigiasi nuo Pagėgių į šiaurės vakarus besitęsiantis pušų šilas, kur ūkininkavimas plėtojamas labai patogia gamtine riba. Į pietus nuo Šilgalių plyti sodrios užliejamos pievos, o šiauriau prasideda ariami laukai. Norint pasiekti Šilgalius, reikia vykti Klaipėdos kryptimi apie 9 km nuo Pagėgių miesto ir, privažiavus Rukų šv. Antano Paduviečio katalikų bažnyčią, sankryžoje stūksos stilizuota metalinė kelrodė „Valstybinis Nemuno Žirgynas“. Reikia sukti kairėn ir, keliaujant apie 2 km Nemuno gatve, bei kirtus geležinkelį Tilžė – Pagėgiai – Klaipėda, bus pasiekta Šilgalių gyvenvietė. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filialas parengė vaizdingą maršrutą. Vadovaujantis juo ir keliaujant pėsčiomis, važiuojant dviračiu ar automobiliu, bus aplankoma 10 įdomių objektų.

Maršrute yra 10 objektai (-ų)
Luizės gimnazijos pastatas

Kiek miesto istorijos gali papasakoti senosios Klaipėdos mokyklos?

1568 metais buvo priimtas įstatymas dėl bažnytinių mokyklų steigimo Prūsijoje, pagal kurį tokios mokyklos buvo steigiamos ir Mėmelyje. Pasak J. Sembritzkio, XVI–XVII a. sandūroje buvusios dvi pradinės mokyklos: viena senamiestyje ir viena Frydricho mieste. Sąlygos mokykloms buvo gana sunkios. Mažesnėse parapijose vaikai buvo mokomi tiesiog klebono arba vargonininko namuose.

Maršrute yra 10 objektai (-ų)
Vilius Ašmys

Kalbos kelias. Priekulės apylinkės (I)

Naujasis Priekulės aplinkkelis pagerina Šilutės ir dar tolimesnių kraštų susisiekimą su Klaipėda, leisdamas nuo per didelio automobilių gausmo atsikvėpti istoriniam Priekulės miestui, tačiau negailestingai perkerta senąjį kelią nuo Dovilų per Kisinius, Šernus, Rokus, Butkus, Voveriškius ir Stragnus.

Maršrute yra 25 objektai (-ų)
Agluonėnai, parkai

Kalbos kelias. Agluonėnų ir Dovilų apylinkės

Klaipėdos rajono Agluonėnų ir Dovilų seniūnijos apima istorinio Klaipėdos krašto teritorijos, prisišliejusios prie buvusio pasienio su Didžiąja Lietuva, dalį.

Maršrute yra 25 objektai (-ų)
Kareivinės, Kompleksai, Pastatai, Klaipėda

Raudonų plytų Klaipėda

Siekiant užtikrinti pilies saugumą iki XVI a. pabaigos Klaipėdoje galiojo draudimas statyti mūrinius pastatus. Miesto veidas iš esmės pasikeitė po didžiojo miesto gaisro 1854 m., kuomet sudegė visas senamiestis ir dalis priemiesčių. 1855 m. statybos policijos nuostatuose atsiranda reikalavimas statyti tik mūrinius namus ir sandėlius. Klaipėdoje XIX a. antroje pusėje sparčiai kyla nauji visuomeninės paskirties pastatai, taip pat privatūs raudonų plytų mūro pastatai.

Maršrute yra 13 objektai (-ų)