Šaudykla ir paminklas Klaipėdos krašto medžiotojų draugijos pirmininkui Kurtui Baltzeriui

Koordinatės: 55.636611 21.313917

Objekto adresas: Ketvergiai

Savivaldybė: Klaipėdos rajonas

Šaudykla ir paminklas Klaipėdos krašto medžiotojų draugijos pirmininkui Kurtui Baltzeriui Šernuose. Kurtas Baltzeris − Klaipėdos krašto medžiotojų draugijos pirmininkas, pirmojo medžioklės būrelio ir šaudyklos steigėjas.

Domo Kauno knygoje „Mažosios Lietuvos knygų link“ yra užrašytas lietuvininkės Anės Lipnienės liudjimas, kad Kurtas Baltzeris buvo palankus Lietuvai, todėl iš vokietininkų sulaukdavo nepalankumo. Varžybose su vokiečių dvarininkais klupęs žirgas ir jis smarkiai prisitrenkęs. Ėjo kalbos, kad ne be piktos rankos įsikišimo. 

Kurtas Baltzeris artimai bendravo su Šernų girininku Valteriu Ryde (Valter Riede). Jie abu nutarė įrengti šaudyklą Šernų miške. Baltzeris finansavo darbus, tačiau jiems dar nepasibaigus, 1941 m., mirė, šaudyklą baigė įrengti Kurto Baltzerio našlė. Paminklą praėjus metams po Kurto Baltzerio mirties, savo lėšomis pastatė medžiotojai. 1936 metais raiti Klaipėdos krašto ūkininkai surengė paradą Palangoje ant jūros kranto, kur buvo atvykęs prezidentas Antanas Smetona. Kai užgrojo dūdų orkestras, kai kurie žirgai pasibaidė, Kurto Baltzerio žirgas išmetė jį iš balno, jam buvo traumuota galva, stuburas. Jis ilgai gydėsi, tačiau po 5 m. mirė ir buvo palaidotas Stragnų dvaro teritorijoje.

Savo tėvo dėka Lietuvą ir gimtąsias Dovilų apylinkes yra pamilęs ir jo sūnus Gertas. Apie artimas sąsajas su tėviške G. Baltzeris pasakojo „Bangos“ laikraščio korespondentei Agnei Adomaitei. Interviu http://gargzdai.lt/atmintis-8/ 

Šalia, paėjus apie 50 metrų į miško gilumą galime rasti Šernų dvaro kapines, kurias sovietmečiu ištikimai prižiūrėjo agluonėniškė Urtė Šneiderienė, atvažiuodama čia autobusu. Jose palaidotas dvarininkas Baranovskis (Baranowsky), nupirkęs Dovilų bažnyčiai sakralinius reikmenis. Šernų dvare kažkada praktiką atliko ir lietuvių tautosaką pradėjo rinkti Hugo Šojus.

 

Susiję Maršrutai

No Images

Loading Maps