Palangos gintaro muziejus

Koordinatės: 55.907013 21.055869

Objekto adresas: Vytauto g. 17, Palanga, Lietuva

Savivaldybė: Palanga

Palangos gintaro muziejus (Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys) įkurtas 1963 m. buvusiuose grafų Antaninos Sofijos ir Felikso Tiškevičių rūmuose (architektas Franzas Heinrichas Švechtenas). 1997 m. pastatas įtrauktas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

2015 m. muziejaus pastatas renovuotas. Rūmuose sukurti istoriniai eksterjerai ir interjerai, įrengtas Baltijos šalių kultūrinių susitikimų ir meno renginių centras, modernus lankytojų aptarnavimo terminalas bei konferencijų salė.

Muziejaus lankytojus pažinčiai su gintaru kviečia net 15 salių, kurių bendras plotas 750 m2. Įrengtos naujos aristokratų rūmų menių ir gintaro ekspozicijos, jos papildytos archeologiniais eksponatais. Ekspozicijos pasakoja apie gintaro susidarymą, paplitimą, prekybos kelius, apdirbimą, panaudojimą. Didelė ir bene daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukianti – gintaro inkliuzų kolekcija, kuri yra viena gausiausių pasaulyje. Iš pagrindinių ekspozicijų salių galima patekti į Tiškevičių rūmų koplyčią. Joje organizuojamos įvairios teminės dailės parodos.

Muziejuje vyksta edukacijos, įvairūs renginiai, muzikos festivaliai, koncertai, konferencijos, paskaitos, galima užsisakyti ekskursijas, interaktyvius užsiėmimus, orientacinius žaidimus.

Lankytojai, apžiūrėdami nuolatinę ekspoziciją, gali pasinaudoti muziejaus planšetiniu kompiuteriu, kuriame įdiegtas audiogidas lietuvių ir anglų kalbomis bei videogidas lietuvių gestų kalba.

Susipažinti su Palangos gintaro muziejaus ekspozicijomis taip pat galima, atsisiuntus išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams skirtą programėlę „izi.TRAVEL“ – https://izi.travel/en/ad1a-lietuviskai/lt

Daugiau informacijos: https://www.pgm.lt

Parengta 2021 m.

Susiję Maršrutai

No Images

Loading Maps