Namas, kuriame gyveno Marija Kybelkienė

Koordinatės: 55.556940 21.316507

Objekto adresas: Klaipėdos g. 31, Priekulė

Savivaldybė: Klaipėdos rajonas

Čia, trečio aukšto palėpės tipo vieno kambario su pagalbine patalpa butelyje, gyveno Pjaulių bibliofilo Jono Padago dukra Marija Kybelkienė (1904−2005). Baigusi mokyklą Piauluose 1931 m. ištekėjo už Martyno Kibelkos (spaudos darbuotojo Jono Kybelkos sūnaus). Turėjo 2 sūnus: Martyną (g. 1932) ir muzikologą Heincą (g. 1933). Dirbo siuvėja. Aktyviai dalyvavo Priekulės draugijos „Viltis“ ir parapijos bažnyčios choruose. Marija buvo ne tik knygų saugotoja, bet ir atidi skaitytoja, praeities sergėtoja ir tiksli pateikėja.

Marija Kybelkienė, pardavusi tėvo namą Pjauliuose ir persikėlusi į Priekulę, išsaugojo didžiąją dalį savo tėvo Jono Padago bibliotekos knygų, tarp jų itin retų leidinių, kurie buvo perduoti Vilniaus universitetui knygotyrininko Domo Kauno rūpesčiu. Ji padėjo išaiškinti, kas kokiame name gyveno Priekulėje prieškariu, nustatyti žmones senose fotografijose, suteikti daug kitų vertingų žinių, taip pat liudijančių ir vietos žmonių pastangas išsaugant lietuvybę Priekulės krašte.

„M. Kybelkienę laikyčiau viena iš šviesiausių Pamario senosios kartos asmenybių: kultūringa, mokančia kalbų, apsiskaičiusia, tolerantiška, demokratiška, dosnia, jautria savo krašto, genties ir šeimos likimui“*

* Domas Kaunas. Mažosios Lietuvos knygų link. Vilnius, Vilniaus universitetas, 2013, p. 202.

https://www.mle.lt/straipsniai/marija-kibelkiene-padagaite

Susiję Maršrutai

No Images

Loading Maps