Dovilų etninės kultūros centras

Koordinatės: 55.677526 21.359688

Objekto adresas: Gargždų g 1, Dovilai 96222

Savivaldybė: Klaipėdos rajonas

Dovilų etninės kultūros centras įsikūręs Dovilų miestelio centre, viename iš nedaugelio išlikusių senųjų pastatų. Šioje vietoje kultūrinė veikla prasidėjo jau tarpukariu: čia buvo rodomi vaidinimai, vyko šokių vakarai, popietės. Sovietmečiu įsikūrė kultūros namai, kurie gyvavo ir po nepriklausomybės atkūrimo. Nuo 2005 m. tapo Dovilų etninės kultūros centru.

Čia sukaupta daug vertingos istorinės bei kraštotyrinės medžiagos apie senuosius doviliškius ir jų papročius, ištyrinėta ir aprašyta 12 Dovilų seniūnijoje esančių senųjų kapinių (XIX a.−XX a. vid.). Etninės kultūros centre saugoma ir apie 20 senųjų spaudinių.

Dovilų etninės kultūros centras organizuoja kalendorines šventes, rengia lietuvininkų ir senųjų šio krašto gyventojų susitikimus, vakarus įžymiems Dovilų krašto žmonėms atminti, temines folkloro programas, organizuoja seminarus, vykdo edukacinius projektus vaikams ir suaugusiesiems, amatų mokyklėles, rengia vaikų ir jaunimo pasakorių konkursą „Seku seku pasaką“, kasmetinę tradicinę Dovilų miestelio šventę bei folkloro festivalį „Užaugau Lietuvoj“. Prie kalbos, tarmės puoselėjimo prisideda Dovilų etninės kultūros centro kolektyvai: folkloro ansamblis „Lažupis“, „Šėpos“ teatras, kūrybinio folkloro būrelis. Taip pat parengta nemažai etnoturistinių maršrutų ne tik apie Dovilų, bet Priekulės, Agluonėnų apylinkes.

Susiję Maršrutai

No Images

Loading Maps