Grįžti atgal į žemėlapį

Dragūnų klubo pastatas

Koordinatės: 55.079003, 22.760424
Objekto adresas: Vydūno gatvė 13, Jurbarkas, Lietuva
Savivaldybė: Bezirk Jurbarkas

Dragūnų klubas – eklektinio stiliaus pastatas Vydūno g. 13, Jurbarke, sudėtinė Jurbarko dvaro komplekso dalis. 2003 m. užregistruotas nekilnojamųjų kultūros vertybių registre, o valstybės saugomu objektu paskelbtas 2005 metais.
Pastatas stačiakampio plano, vieno aukšto su palėpe, pastatytas išilgai gatvės. Centrinėje pastato dalyje - penki dideli stačiakampio formos langai su langinėmis, įrėminti puošniais drožtiniais liaudies motyvais stilizuotais trikampiais sandrikais, po langais einančios vertikalios prikaltės papuoštos išdrožinėtais rombais. Šiaurės rytų fasado du mediniai atviri prieangiai, jų pastogės langų angos suporintos, su pusapskritėmis sąramomis, o pokarnizinės dalys apkaltos vertikaliai apačioje kiaurapjūviu ornamentuotomis lentelėmis su lentjuostėmis. Kiaurapjūviu ornamentuotos ir medinės kryžmos, medinės atbrailų lentos. Pietryčių fasado durų angos viršulangis taip pat su pusapskritime sąrama.
Dragūnų klubo namas galėjo būti pastatytas po to, kai apie 1819 m. atokiau nuo Nemuno, į dabartinę vietą, iškelta dvaro sodyba ir į ją nutiestas kelias vakariniu Imsrės pakraščiu. Kiti šaltiniai karininkų namo statybos metus nurodo 1821 metus.
Nepriklausomos Lietuvos laikais ir pokariu šis namas (vienas iš keturių) priklausė „Saulės“ gimnazijai. Vėliau buvo gyvenamas, įkurta biblioteka. Dabar (2019 m.) jame veikia privati veterinarijos vaistinė ir veterinarinė įmonė.

Parengta 2019 m.

Pateikė: Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka | Vilniaus g. 4, LT-74127, Jurbarkas | krastotyra@jurbarko-rvb.lt | http://www.jurbarko-rvb.lt

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Dragūnų namas : [skaitmeninė nuotrauka] / Jūratė Korsakaitė. - Jurbarkas, 2018.11.07. - 1 failas

  Šaltinis: Jurbarko raj. savivaldybės viešoji biblioteka

  Leidėjas: Jurbarko raj. savivaldybės viešoji biblioteka

  Teikėjas: Jurbarko raj. savivaldybės viešoji biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Dragūnų namas