Grįžti atgal į žemėlapį

Priekulės geležinkelio stotis

Koordinatės: 55.560986, 21.306567
Objekto adresas: Geležinkelio g. 1, Priekulė, Klaipėdos r., Lietuva
Savivaldybė: Bezirk Klaipėda

XIX a. antroje pusėje buvo nutiestas geležinkelis Klaipėda – Tilžė – Karaliaučius. 1875 metais, Gleicho žemėje buvo pastatyta prabangi geležinkelio stotis. Stoties pirmame aukšte veikė keleivių laukiamoji salė, šalia – bufetas. Priešais geležinkelio stotį dvarininkas Šperberis užsodino mišką, kuriame augo sidabrinės eglės. Tačiau tarybiniais laikais girininkai tas egles nukirto, kad galėtų nusiskinti kankorėžių su sėklomis. Visi žymūs veikėjai, kurie keliaudavo iš Klaipėdos į Tilžę, neišvengiamai stabtelėdavo ir Priekulėje.
Ieva Simonaitytė šiuo geležinkeliu taip pat yra keliavusi, manoma, kad traukiniu ji išvyko gydytis į Angerburgo ligoninę, taip pat E. Barauskienės knygoje apie Ievą Simonaitytę „Vyžeikių karalienė“ randame , kad ji iš „Šilokarčemos“, kurioje buvo susitikusi su mylimuoju Martynu, traukiniu keliavo pas Dūdjonius (mamos sesers šeimą) į Vilkyčius, užsisvajojusi juos pravažiavo ir nuvyko į Priekulę.

Parengta iš E. Barauskienės asmeninių archyvų ir knygos „Vyžeikių karalienė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Vilnius, 1998, psl. 71-73), doc. dr. Martyno Purvino straipsnio „Priekulė: istorinė kryžkelė“ (Vakarų ekspresas, sausio 21 d., 2017 m. psl. 9-11), Ievos Simonaitytės Raštai IV T. (Vaga, Vilnius, 1989).

Parengta 2017 m.

Pateikė: Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka | http://www.gargzdaivb.lt/lt/

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Priekulės geležinkelių stotis : [skaitmeninė nuotrauka] / Lina Vaičiulytė. - Priekulė, 2017. –  1 vaizdas

  Šaltinis: Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka, Kraštotyros skyrius

  Leidėjas: Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka

  Teikėjas: Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Priekulės geležinkelių stotis