Grįžti atgal į žemėlapį

Šilutės gaisrinė

Koordinatės: 55.342267, 21.466696
Objekto adresas: Lietuvininkų g. 22, Šilutė, Lietuva
Savivaldybė: Bezirk Šilutė

Dabartinė Šilutės gaisrinės vieta kadaise buvo žemiausia ir klampiausia Šilokarčemos (Šilutės) miesto vieta. Pavasarį ir rudenį gatvės tapdavo nepravažiuojamos, todėl vežimus per klampynę vilkdavo jaučiais. Šioje vietoje, kad eitų pravažiuoti, buvo pastatytas trijų angų akmeninis tiltas, pro kurį pratekėdavo potvynių vanduo. Supylus pylimus Šyšos krantuose ir privežus įvairių žemių tiltas atsidūrė 2 metrus po žeme.
1897 m. Šilutės apskrityje įsteigta savanorių gaisrininkų komanda. Šilutės dvaro savininkas Hugo Šojus (Hugo Scheu) padovanojo miestui žemės sklypą, kuriame 1911 m. buvo pastatytas gaisrinės pastatas (dab. Lietuvininkų g. 22). Pirmame aukšte buvo įrengtas gaisrinės garažas, o antrajame įsikūrė valdyba. Gaisrininkų komandą sudarydavo savanoriai, o komandos viršininkas, brandmeistras, būdavo apskrities statybos inžinierius. Tada ugniagesiai turėjo vieną rankinį siurblį ir keturis arklius.
Gaisrinės pastatas yra architektūros ir istorijos paminklas: pastatas vienaukštis, su mezoninu, statytas iš plytų, tinkuotas, cokolis akmens ir plytų. Stogas gegninės konstrukcijos, mansardinis, dengtas šiferiu ir čerpėmis. Moderno stiliaus pastatas su būdingu Klaipėdos kraštui santūriu dekoru.

Parengta 2017 m.

Pateikė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka | http://www.silutevb.lt

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Šilutės gaisrinės pastatas : [skaitmeninė nuotrauka] / Donatas Dobilinskas. - Šilutė, 2017. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Informacijos skyrius

  Leidėjas: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

  Teikėjas: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Šilutės gaisrinės pastatas