Grįžti atgal į žemėlapį

Šilutės mažųjų laivų uostas

Koordinatės: 55.33972, 21.451902
Objekto adresas: Uosto g. 9, Šilutė, Lietuva
Savivaldybė: Bezirk Šilutė

Šilutės mažųjų laivų uostas yra Šilutės miesto vakarinėje dalyje, Uosto g. 9. Iš uosto lengvai pasiekiamas Nemuno deltos upių tinklas, Kuršių marios ir Baltijos jūra. Uosto istorija siekia XX a. pradžią. Jis pradėtas statyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Tuo metu gana intensyviai buvo naudojamas vandens kelias Tilžė–Klaipėda. Šilutė, neturėdama uosto, negalėjo pasinaudoti šiuo keliu, laivai čia neužsukdavo, todėl Šyšos upės senvagėje pradėtos organizuoti 2 500 m² ploto ir 1,82 m. gylio Šilutės uosto statybos. Gelžbetoninės krantinės ilgis siekė 120 metrų.
Statybą kartu su Šilutės miesto valdyba inicijavo apskrities viršininkas Heinrichas Petersas (Heinrich Peters). Įrengimo darbai baigti tik karo metu. Privažiavimas prie uosto aikštės buvo grįstas akmenimis.
1918–1939 m. uostas siauruoju geležinkeliu sujungtas su Šilutės geležinkelio stotimi. Tai aktyvino pramonės ir prekybos vystymąsi. Į uostą užsukdavo laivai iš Karaliaučiaus, Tilžės, Klaipėdos. Žiemą čia stovėdavo garlaiviai ir kurėnai.
Sovietiniais metais prekinio Šilutės uosto reikšmė mažėjo, buvusi infrastruktūra buvo apleista ir sunyko. Uostas kelis kartus rekonstruotas: 1975 m. sutvarkyta dalis krantinių, pastatyti kooperatiniai sandėliukai ir garažai, 1983–1987 m. sutvarkytos likusios krantinės. Uostas tapo mažųjų ir pramoginių laivų prieplauka. 2007–2008 m. Šilutės rajono savivaldybė, gavusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, atliko Šilutės uosto rekonstrukciją ir pritaikė jį vandens turizmui.
Šiuo metu uosto gylis yra 2 metrai, o vandens kelio Šyšos upe gylis – 1,5 metro. Uoste yra apie 100 mažųjų laivų stovėjimo vietų, laivų iškėlimo ir nuleidimo slipas, veikia kavinė-baras.

Parengta 2017 m.

Pateikė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka | http://www.silutevb.lt

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Šilutės mažųjų laivų uostas : [skaitmeninė nuotrauka] / Ovidijus Kulda. - Šilutė, 2017. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Informacijos skyrius

  Leidėjas: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

  Teikėjas: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Šilutės mažųjų laivų uostas