Grįžti atgal į žemėlapį

Nemirsetos kopos ir smiltpievės (kraštovaizdžio apžvalgos aikštelė)

Koordinatės: 55.865062, 21.064267
Objekto adresas: Nemirseta, Palangos m. sav., Lietuva
Savivaldybė: Klaipeda

Nemirsetos kopos savo įstabiu kalvotu reljefu sužavi visus apsilankiusius. Šis įspūdis dar sustiprėja suvokus, kad visa tai suformuota gamtos – žmonių įtaka čia minimali.
Išskirtinė Nemirsetos apylinkių vertė – gamtinė įvairovė. Čia nedideliais atstumais kaitaliojasi įvairūs vietovaizdžiai: apsauginis pajūrio kopagūbris, senovinis Litorinos jūros šlaitas, parabolinių kopų gūbrys, banguota smėlio lyguma – palvė su drėgnomis tarpkopėmis. Apie 15 m virš jūros iškilęs Litorinos jūros krantas yra puiki vieta apžvelgti pajūrio su baltomis kopomis, paplūdimiais, užkopės miškeliais ir iki horizonto plytinčia Baltija kraštovaizdį. Dėl itin didelės augalijos įvairovės, kur sutinkami tiek kopų, tiek miško augalai, ši vieta itin tinkama pažintiniams tikslams.
Nemirsetos parabolinės kopos ir smiltpievės pasižymi unikaliomis augalų bendrijomis. Čia auga keletas rūšių orchidinių šeimos augalų (tamsialapis skiautalūpis, baltijinė gegūnė, mažoji gegužraibė, dvilapė blandis), endeminiai Rytų Baltijos pakrančių augalai baltijinis pūtelis, smiltyninis laibenis, pajūrinis pelėžirnis ir kt. Ant šalia dviračių trasos esančios kopos įrengta regykla suteikia galimybę gėrėtis įspūdingu pajūrio kraštovaizdžiu.
Įdomu, kad ne visada žmonės galėjo grožėtis gamta šiame nuostabiame pajūrio kampelyje. Sovietmečiu čia buvo įsteigta karinė bazė, o smėlynai paversti tankų treniruočių aikštele. Šiandien tai itin gausiai žmonių lankomas pajūrio ruožas, kur gan sėkmingai derinami žmogaus rekreaciniai poreikiai su gamtosauginiais rūšių ir kraštovaizdžių išsaugojimo tikslais. Tai ES saugoma teritorija „Natura 2000“.

Parengta 2015 m.

Pateikė: Pajūrio regioninio parko direkcija | http://www.pajuris.info/

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Apžvalgos aikštelė : [skaitmeninė nuotrauka] / Simonas Bendikas. - [Nemirseta, 2015]. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Simono Bendiko asmeninė kolekcija

  Leidėjas: Pajūrio regioninio parko direkcija

  Teikėjas: Pajūrio regioninio parko direkcija

  Tipas / formatas: Nuotrauka / jpg

  Apžvalgos aikštelė