Grįžti atgal į žemėlapį

Atminimo lenta Henrikui Radauskui

Koordinatės: 55.712748, 21.135204
Objekto adresas: Liepų gatvė 16, Klaipėda, Lietuva
Savivaldybė: Klaipeda

2013 m. birželio 1 dieną Klaipėdoje ant centrinio pašto pastato, grojant karilionui, atidengta atminimo lenta žymiam lietuvių poetui Henrikui Radauskui, kuris 1936 m. dirbo čia veikusiame Klaipėdos radiofone diktoriumi.

Henrikas Radauskas (1910 Krokuvoje – 1970 Vašingtone) – vienas žymiausių lietuvių poetų modernistų, estetas. Jo poezija išsiskiria spalvų, vaizdų bei garsų įvairove. Poetas gamtoje, aplinkoje, buityje ieško grožio, estetinių emocijų, meninės prasmės. Jo eilėraščiai dažnai panašūs į surežisuotą vaizdų ir žodžių spektaklį, kuriame matome pagrindinius ir šalutinius veikėjus, aplinkybes, santykius, įvykių užuomazgas ir atomazgas. Juose ironija pinasi su stipriu gyvenimo tragiškumo įvaizdžiu. Su Klaipėda susijęs trumpas H. Radausko gyvenimo epizodas: 1936 metais jis dirbo centriniame pašte veikusio Klaipėdos radiofono diktoriumi, taip pat buvo pranešėjas lietuvių ir vokiečių kalbomis. Vėliau H. Radauskas dirbo Švietimo ministerijos knygų leidimo komisijoje ir rašė eilėraščius.

Idėja įamžinti jo atminimą Klaipėdoje kilo scenaristui ir žurnalistui Pranui Morkui, o rašytojai Juozas Šikšnelis ir Vytautas Čepas, pasitelkę skulptorių Algirdą Bosą, idėją įgyvendino.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Atminimo lenta Henrikui Radauskui : nuotrauka / Eugenijus Macius. - Klaipėda, 2014. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Foto-video archyvas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Nuotrauka / jpg

  Atminimo lenta Henrikui Radauskui