Kvėdarnos apylinkės

Kvėdarna, Lietuva, piliakalniai

Važiuojant automagistrale Padievaičio piliakalnį galima pasiekti keliaujant iš Vilniaus pajūrio link, ar atvirkščiai. Šalia degalinės Trevena yra nusukimas iš automagistralės link Kvėdarnos, iki kurios tik 9 km. Važiuojant link Kvėdarnos, pakeliui užsukime į Lembo kaimą ir aplankykime lietuvių kalbininko, kunigo Kazimiero Jauniaus (1849–1908) gimtąją sodybą – muziejų. Susipažinę su kalbininko to meto buitimi ir gyvenimu, keliaukime toliau, link Kvėdarnos (seniai Kvėdaina), kuri rašytiniuose šaltiniuose minima 14–15 a. Miestelyje yra akmens mūro bebokštė Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia (1936, architektas R. Steikūnas). Bažnyčios šventoriuje – koplytėlė, statyta 1901 – aisias metais, medinis kryžius su dviem kryžmomis kalbininko Kazimiero Jauniaus atminimui. Kitoje kelio pusėje, priešais bažnyčią – paminklas Vytautui Didžiajam, pastatytas 1930 m.
Pietvakarinėje miestelio dalyje yra Kvėdarnos parapijos kapinės, kuriose stovi liaudiškos architektūros medinė koplyčia, statyta 1860 m. Pavaikščioję po senųjų kapinių dalį ir susipažinę su seniausia Kvėdarnos praeitimi, važiuojame link Padievaičio piliakalnio, ant kurio, spėjama, stovėjo gerai įtvirtinta kunigaikščio Gedimino pilis, kuri kryžiuočių žygių į Lietuvą metu, priklausė regiono gynybinei sistemai.
Padievaičio piliakalnis ir Padievaičio akmuo, dar vadinamas Velnio sostu, yra visai šalia, tik 2 km. į pietus nuo Kvėdarnos miestelio. Piliakalnis jau yra patekęs į keliones po Lietuvą mėgstančių žmonių akiratį. Ši turtinga istorija pasižyminti vieta puikiai pritaikyta turistams: įrengti takeliai, apžvalgos aikštelės, informaciniai stendai, suoliukai, meniniai simboliai, poilsio zona, erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Tai puiki vieta pasigrožėti gamta, pailsėti.
Piliakalnį taip pat patogu pasiekti ir Jūros upe, įrengta patogi baidarininkų įsilaipinimo (išsilaipinimo) vieta.
Šiuo marštutu nukeliausite apie 10 km.

 Parengė Rūta Vaitkevičienė, 2022

Komentarai (0)