LOCATION
Grįžti atgal INFORMACIJA

Maldos vietos Palangoje

Maldos vietos Palangoje

Maršrutas supažindina su įvairaus laikmečio ir įvairių religijų maldos vietomis Palangoje, Šventojoje, Būtingėje. Maršruto objektus apžiūrėsite, važiuodami dviračiu ar eidami pėsčiomis. Tik su Būtingėje ir Šventojoje esančiais objektais susipažinsite, važiuodami dviračių taku ar keliaudami automobiliu.
Keliauti pradėkite nuo Birutės kalno, esančio Birutės parke. Mediniais laipteliais užkopkite ant Birutės kalno, pasigrožėkite atsiveriančiais vaizdais į Baltijos jūrą, apžiūrėkite koplyčią.
Nuo Birutės kalno nusileiskite rytiniais laiptais ir atsidursite prie Lurdo grotos. Apžiūrėję grotą, pasivaikščiodami po parką, praeidami pro Palangos gintaro muziejų ir tvenkinukus, grįžkite į Vytauto g. Toliau maršrutas veda tiesiai Vytauto gatve Šventosios kryptimi. Keliaudami šia gatve, turėsite puikią galimybę pasigrožėti ne tik vis gražėjančiu miestu, bet ir kurorto širdimi – pačiame centre matysite Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.
Apsilankę bažnyčioje kelionę toliau tęsite rytinėje miesto dalyje. Keliaukite pro centrinę miesto aikštę Senojo turgaus gatve, pereikite Plytų g. ir toliau eikite Virbališkės taku iki reguliuojamosios pėsčiųjų perėjos. Už jos kairėje pusėje jau turėtų matytis sidabrinis Palangos evangelikų-liuteronų bažnyčios bokštas. Nuo jos šiaurės pusėje už 300 m šviečia auksinis stačiatikių Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvės kupolas.
Maršrute įtraukti toliau nuo Palangos (Būtingėje ir Šventojoje) esantys objektai. Turintiems galimybę ir laiko, rekomenduojama apsilankyti ir šiose vietovėse, taip išsamiau pažinti pajūrio kraštą religiniu aspektu, pamatyti jo įvairovę.
Nuo cerkvės tęskite kelionę Liepojos link, kol pasieksite Būtingę (apie 14 km nuo Palangos, automobiliu užtruksite apie 12 minučių). Prie pat plento, dešinėje pusėje, stovi Būtingės evangelikų-liuteronų bažnyčia. Toliau sukite į kairę Jonpaparčio gatve. Po to keliaukite Tilto g. iki pėsčiųjų tiltelio. Sukite į dešinę ir Paupio gatve pasieksite Švč. Marijos, Jūrų žvaigždės, koplyčią, kuri paslaptingai įsiterpusi į lapuočių miškelį. Vien dėl koplyčią gaubiančios tykios aplinkos ir ramybės verta ją aplankyti.
Apžiūrėję koplyčią, keliaukite atgal iki Liepojos plento ir, pasiekę Šventosios gatvę, sukite į dešinę ir važiuokite į Šventosios miestelį. Pravažiavę Šventosios centrą, išvysite aukštai virš gyvenvietės iškilusią baltąją gulbę – Šventosios Švč. Marijos, Jūrų žvaigždės, katalikų bažnyčią.


Kelionėje Palangoje užtruksite 1 val. 30 min., nueisite apie 3,5 km.
Keliaudami į Būtingėje ir Šventojoje esančius objektus užtruksite apie 40 min., nuvažiuosite apie 22 km.

Parengė Bronislava Spevakovienė ir Lina Šilgalytė, 2017 m.

Pateikė: Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka