Grįžti atgal į žemėlapį

Senasis paštas

Duomenų, kur buvo pirmoji Klaipėdos pašto stotis, nėra. XVIII a. Klaipėdos paštas buvo Baderstrasse 1/2 (dab. Daržų ir Aukštosios gatvių kampas), kur 1775 m. pašto ir banko vadovas Witte pastatė dviaukštį namą, kuriame gyveno ir pats. 1796 m. mirus pašto viršininkui Witte, paštas persikėlė į Turgaus gatvę, kur veikė iki 1816 m.

Nuo 1816 m. paštas veikė Biržos gatvė 1/4 prie Biržos tilto palei Danės upę. Pašto pastatas rekonstruotas pagal klasicizmo stilių.

Šiame pastate paštui priklausė penki kabinetai ir du kambariai, arklidės penkiems kurjerių arkliams ir pagalbinės patalpos. Pastato pagrindinis fasadas buvo atgręžtas į Danės upę. Fasado centre dominavo didžiulis arkinis langas, pro kurį šviesa ėjo į vestibiulį ir vidinius laiptus. Po langu  reprezentacinės durys su portalu. Virš stogo kilo dviaukštis bokštelis. Šis namas buvo Danės pakrantės architektūrinis akcentas. Senojo pašto pastatas po Antrojo pasaulinio karo neišliko.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
 • Aprašymas:

  Memel, Die alte Post [Grafika] : [atvirukas] / Phot. Heinz Schland. - [Memel] : [Robert Schmidt's Buchh., Inh. Rich. Krips], [19??]. - 1 atvirukas ; 8,3 x 13,1 cm

  Šaltinis: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, AdM archyvas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Atvirukas / jpg

  Memel, Die alte Post