Grįžti atgal į žemėlapį

Roberto Meyhoefer laivininkystės pastatas

1920 m. įsteigtos Roberto Meyhoeferio laivininkystės ir kelionių firmos pastatas Žvejų g. 2 (buv. Fischerstrasse 12) buvo pastatytas 1923 m. Šis pastatas statytas pagal Čikagos dangoraižių projektus. Tai buvo pirmasis naujosios statybos karkasinis pastatas Lietuvoje. Pastato projektas bei statyba buvo kuruojama paties prezidento Antano Smetonos, susižavėjusio Čikagos statiniais. Tai buvo pirmasis daugiaaukštis Klaipėdoje, kuriame įrengtas ir pirmasis liftas.
Pastatas susideda iš dviejų kontrasto principu gretinamų dalių – aukštesniojoje vyrauja vertikalūs, o žemesniojoje – horizontalūs skaidymai. Jaučiasi ekspresionizmo bei kitų XX a. pradžios stilių įtaka.
Pastatas pastatytas vandeningame grunte, vos dešimt metrų nuo Danės, todėl po pamatais sukalti mediniai poliai. Pastate panaudotos naujos garsą izoliuojančios medžiagos ir naujoviškos ramstinės konstrukcijos perdangoms, todėl vidines pertvaras buvo galima išdėstyti laisvai. Statybos nebuvo užbaigtos iki galo – atsisakyta dviejų aukštų, nes pritrūko lėšų.
Šiame pastate buvo įsikūrusios įstaigos: Klaipėdos krašto direktorija, Kelionių agentūra, bankas. Klaipėdos krašto direktorija – Klaipėdos krašto administracinis organas, veikęs 1920–1939 m. Apie 1923-1925 m. direktorijos vertimų biure dirbo Klaipėdos krašto rašytoja Ieva Simonaitytė. Tuo metu direktorijos pirmininkas buvo Viktoras Gailius.
Pastatas išlikęs. Dabar (2017 m.) jame veikia kavinės.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/

Objektas įtrauktas į šiuos maršrutus
 
  • Šaltinis: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, AdM archyvas

    Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

    Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

    Tipas / formatas: Atvirukas / jpg

    Roberto Meyhoeferio firmos pastatas