Apie gidą

Keliaudami pažinkite
Klaipėdos ir Plungės kraštą ir atraskite interaktyvųjį Krašto Paveldo Gidą ir
jo el. produktus!

Šis gidas ir jo elektroniniai produktai gali tapti partneriu ir pagalbininku keliaujančiam, mokytojui, dėstytojui, ekskursijų vadovui ar šeimai norinčiai turiningai praleisti popietę. Krašto paveldo gide rasite informaciją ne tik apie Klaipėdos krašto, bet ir Plungės, Kretingos rajonų kultūros paveldo objektus, liudijančius krašto istoriją ir dabartį. 

Gidas yra laisvai prieinamas visuomenei ir pritaikytas bet kokiam įrenginiui, o Krašto Paveldo Gido programėle – Klaipeda Heritage Guide galima naudotis išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis. Juose informacija pateikta lietuvių, vokiečių, rusų bei anglų kalbomis.

Siūlome Klaipėdos miestą pažinti ir žaidžiant interaktyvų, edukacinį žaidimą vaikams Žaliapėdis, kurio tikslas ne tik lavinti vaikus logikos, motorikos ir kitų bendrųjų gebėjimų, bet ir linksmai pažinti Klaipėdos miesto lankytinus kultūros paveldo objektus. 

Krašto paveldo gido žemėlapyje svetainėje ir programėlėje pažymėtos skulptūrų, paminklų, pastatų, gatvių, aikščių ir kitų lankytinų objektų vietos. Pasirinkite dominantį objektą ir sužinokite apie jį daugiau paskaitę aprašymą ir pažiūrėję nuotraukas, vaizdo bei garso įrašus. 

Medžiaga apie Klaipėdos krašto kultūros paveldo vertybes rengiama naudojantis Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje kaupiamais, saugomais, skaitmeninamais ir plačiajai visuomenei prieinamais Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V. (AdM) draugijos, Klaipėdos foto ir vaizdo archyvais, Rankraščių ir archyvų fondais. Pateikiame Krašto paveldo gido sukūrimui naudotų šaltinių ir literatūros sąrašą

Kviečiame Jus pasirinkti maršrutą, kuris jus paskatins praleisti laisvalaikį turiningai ir kartu susipažinti su vietos istorija. 

Krašto paveldo gido turinį kuria ir pildo Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės biblioteka ir partneriai: Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Pajūrio regioninio parko direkcija ir Klaipėdos Bachmano dvaro bei Tauralaukio bendruomenės. 

Dėkojame klaipėdiečiams ir kitų regionų gyventojams aktyviai įsitraukusiems ir praturtinusiems Krašto paveldo gidą savo prisiminimais, įžvalgomis, pastabomis, informacija, nuotraukomis bei maršrutais.

Krašto paveldo gido turinys bus nuolat pildomas. Skatinsime į šią veiklą įsitraukti ir kitas atminties institucijas bei bendruomenes.

Rėmėjai:

Bibliotekos pazangai2kulturos ministerija6lnb logoLTK Logotipas