Naujausi maršrutai
 • Jūrų romantikos suviliotas... Keliauti
  Maršrutas “Jūrų romantikos suviliotas...“ skirtas Klaipėdos poetui, ekspresionistui, buriuotojui, mokytojui ir marinistui – Saliui Šemeriui. 2018 m. gegužės 21-ąją jam būtų sukakę 120 metų. Maršruto pradžia prie pastato, kuriame ilgą laiką gyveno Salys Šemerys (dab. viešbutis Navalis) prie atminimo bareljefo poetui. Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite vietas Klaipėdoje kur poetas gyveno, dirbo, pramogavo ar leido savo laisvalaikį, sužinosite ir pikantiškų detalių: kaip jis būdamas 40-ties, susipažino su savo 23-ejais metais jaunesne žmona Leonija. Ekskursija užbaigiama vietoje, kur buvo įsikūrę senieji Jachtų uostai, Kruizinių laivų terminale prie skulptūros „Vaikystės svajonė“. Ekskursijos trukmė – 1,40 val.
 • Klaipėda – neužšąlantis uostas Keliauti
  Maršrutas sukurtas jūrinės prekybos 360 metų sukakčiai paminėti, mat 1657 m. Mėmeliui (dabartinei Klaipėdai) Prūsijos hercogas suteikė laisvosios prekybos privilegiją. Visuose Europos uostamiesčiuose, taip pat ir Klaipėdoje, atsispindi tie patys trys istorinės raidos periodai: Vikingų, Olandų ir Anglų. Šiuo maršrutu paliesime tik dalelę miesto jūrinės istorijos ir dabarties,  maršrute yra 18 pagrindinių objektų. Kelionę pradėsime Dangės buriuotojų krantinėje, baigsime prie molo Kopgalyje. Pasivaikščiojimas, įskaitant kelionę keltu, užtruks apie 3 val., teks nužingsniuoti 5 km.
 • Reformacija Vakarų Lietuvoje: nuo Klaipėdos iki Būtingės Keliauti
  Klaipėdos kraštas – protestantų tikėjimo citadelė, čia nuo XVI a. pirmosios pusės kūrėsi evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų, evangelikų baptistų ir kitos reformuotosios bažnyčios bendruomenės. Šis maršrutas iš dviejų dalių – pirmoji skirta pažinti Klaipėdoje buvusių ir esamų, protestantiškų maldos namų vietas, o antroji – aplankyti 5 į šiaurę nuo Klaipėdos miesto nutolusias liuteronų bažnyčias: Palangoje, Būtingėje, Kretingoje, Kretingalėje ir Plikiuose. Maršruto atstumas Klaipėdos mieste 3 km, o lankant visas maršrute esančias bažnyčias – 100 km. Pažinčiai su protestantiškuoju sakraliniu paveldu rekomenduojame skirti bent 4-5 valandas.
 • Dangės krantinių istorijos Keliauti
  Maršruto „Dangės krantinių istorijos“ pradžia – Kruizinių laivų terminale, prie Dangės upės žiočių. Maršrutas tęsiasi Dangės upe 9 km. iki Tauralaukio. Plaukiant motoriniu laiveliu užtrunkama apie 2 valandas. Maršrute 20 objektų, iš jų – net 6 tiltai per Dangės upę, Klaipėdos piliavietė, rotušė, miesto gynybiniai įtvirtinimai, taip pat daug objektų susijusių pramone, Klaipėdos apylinkių dvarais. Keliaudami šiuo maršrutu sužinosite Dangės upės uosto istoriją, kodėl vienas Klaipėdos priemiestis vadinosi Pelenynu, kuo žymus Bachmano dvaras, kur pramogauti laivu plaukdavo Prūsijos karališkoji šeima ir kokio fabriko simbolis buvo pingvinas.
 • Aš tave mylėjau, Klaipėda... Keliauti
  Maršrutas „Aš tave mylėjau, Klaipėda...“ sukurtas minint  Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 120-ąsias gimimo metines. 1921–1938 m. I. Simonaitytė gyveno Klaipėdoje. Šiuo periodu rašė savo svarbiausius kūrinius „Aukštujų Šimonių likimą“ bei „Vilių Karalių“. Buvo aktyvi ir Klaipėdos krašto lietuvių veikloje, dirbo įvairiose įstaigose, mokėsi. Keliaudami šiuo maršrutu susipažinsite su Klaipėdos senamiesčio Kūlių Vartų, Tilžės, Žvejų, Turgaus bei Herkaus Manto gatvėmis, kurios dar mena rašytojos pėdsakus. Keliaudami šiuo maršrutu pamatysite ne tik  pastatus, kur I. Simonaitytė gyveno, dirbo ir mokėsi, bet ir sužinosite pikantiškų jos gyvenimo detalių.